Polski.FM - Promujemy największe wydarzenia kuturalne w USA!

"ZENEK"- Miłość, zabawa, disco polo - sobota 7pm

“ZENEK”- Miłość, zabawa, disco polo – sobota 7pm

“ZENEK”- Miłość, zabawa, disco polo – sobota 7pm

Kiedy02/29/2020

Starts7:00 pm

MiejscePickWick

Adres5 S Prospect Ave. Park Ridge, IL

“Zenek” – film opowiadający historię króla disco polo już wkrótce w kinach! Historia chłopaka z podlaskiej wsi, który realizuje swoje wielkie marzenie, by śpiewać i bawić tłumy. Dzięki uporowi, ciężkiej pracy i wielu wyrzeczeniom osiągnął niebywały sukces.

Już niebawem na wielkim ekranie będziemy mogli obejrzeć historię Zenka Martyniuka, największej gwiazdy disco polo w kraju.
Zenon Martyniuk to pochodzący z Podlasia 51-letni muzyk, wokalista disco polo. Martyniuk edukację muzyczną rozpoczął już w wieku 7 lat, a jego pierwszymi nauczycielami byli krewni grający na wiejskich zabawach. W 1989 r. założył zespół Akcent, w którym – z przerwami – nagrywa do dziś.

Do największych przebojów Zenka (który tworzy również solo) należą takie utwory jak: “Królowa nocy”, “Przekorny los” czy “Przez twe oczy zielone”, którego liczba wyświetleń na YouTubie przekroczyła 100 milionów – co do tej pory udało się tylko jednemu polskiemu teledyskowi.

Kto zagra Zenka Martyniuka? Wiadomo już, że w postać wokalisty wcieli się dwóch aktorów. Młodego Zenka zagra 25-letni Jakub Zając (“Najlepszy”, “Belfer”, “Czuwaj”), a w późniejszych scenach zastąpi Krzysztof Czeczot (“Pitbull. Nowe porządki”, “Dom zły”, “Mayday”, “Kobiety mafii”).

“Zenek”. Obsada

Krzysztof Czeczot – Zenek Martyniuk
Jakub Zając – Młody Zenek Martyniuk
Klara Bielawka – Danka
Oliwier Seliga – 5-letni Daniel Martyniuk
Olaf Marchwicki – 15-letni Daniel Martyniuk
Karol Dziuba – Rysiek
Jan Frycz – Ojciec Danki
Roman Gancarczyk – Ojciec Zenka
Agnieszka Suchora – Matka Zenka
Jędrzej Bigosiński – Kazik
Konrad Kapica – Perkusista Mariusz
Karol Dziuba – Rysiek
Reżyserem filmu jest Jan Hryniak, który w swoim dorobku ma m.in. miniserial “Trick” i “Czas honoru – Powstanie”. Scenariusz napisała z kolei Marta Hryniak, scenarzystka produkcji TVP “Korona królów” i “Leśniczówka”.