Polski.FM - Promujemy największe wydarzenia kuturalne w USA!

"Polityka" -Teatr 6 Pietro

“Polityka” -Teatr 6 Pietro

“Polityka” -Teatr 6 Pietro

Kiedy09/19/2015

Starts7:00 pm

MiejsceNorth Shore Center for The Performing Arts

Adres9501 Skokie Blvd Skokie, Il

Polityka” to gorzko – ironiczna komedia, szydząca w bardzo inteligentny sposób z naszej klasy politycznej, w której śmiech nie jest celem, tylko środkiem do rozmowy o bolączkach współczesnej Polski.
W realiach lat 20-tych, czasu emancypacji kobiet i budowy II Rzeczpospolitej, rozgrywa się burzliwy romans dwójki głównych bohaterów. Posłanka lewicy (Małgorzata Socha) i poseł prawicy (Rafał Królikowski) uwikłani zostają nie tylko w miłosne, ale także partyjne perypetie. Polityczne i uczuciowe potyczki przedstawicieli dwóch wrogich obozów, w których łapówkarstwo, prywata i nepotyzm są nieodzowną częścią tego, co nazywa się uprawianiem polityki”, tworzą prześmiewczą komedię lewicowo – prawicowych namiętności.

Pochodzący z 1920 roku, zaskakująco współczesny tekst Włodzimierza Perzyńskiego potwierdza jedynie znaną prawdę, że prawdziwa sztuka nie ma wieku, a natura ludzka to najbardziej stały i niereformowalny element życia. Interesująca inscenizacja Eugeniusza Korina, który wykorzystuje w swoim spektaklu parodię filmu niemego sprawi, że widzowie odbędą zabawną podróż do kinematografu z okresu międzywojnia, gdzie taper przygrywa na pianinie, a gwiazdy srebrnego ekranu są zniewalająco zmysłowe i uwodzicielskie.

Obsada:
Jadwiga Łazańska -Małgorzata Socha
Adolf Burski -Rafał Królikowski
Łazański- Kazimierz Kaczor
Hrabina Linowska -Joanna Żółkowska
Franciszka -Hanna Śleszyńska
Minister Kręciołek- Sylwester Maciejewski
Kiełbikowski -Bartłomiej Firlet
Biznesmen Szpakowski- Paweł Nowisz
Poseł Krotoski- Miłogost Reczek
Pokojówka-Jan Michalina Sosna