Polski.FM - Promujemy największe wydarzenia kuturalne w USA!

"POLITYKA" - TEATR 6 PIETRO

“POLITYKA” – TEATR 6 PIETRO

“POLITYKA” – TEATR 6 PIETRO

Kiedy09/12/2015

Starts7:00 pm

Ends9:00 pm

MiejsceMIDDLETOWN HIGH SCHOOL AUDITORIUM

Adres200 LaRosa Lane (off Newfield Street) Middletown, CT 06457

Polityka”  to gorzko – ironiczna komedia,  szydząca w bardzo inteligentny sposób z naszej klasy politycznej, w której śmiech nie jest celem, tylko środkiem do rozmowy o bolączkach współczesnej Polski.
W realiach  lat 20-tych, czasu emancypacji kobiet i budowy II Rzeczpospolitej, rozgrywa się burzliwy romans dwójki głównych bohaterów. Posłanka lewicy (Małgorzata Socha) i poseł prawicy (Rafał Królikowski) uwikłani zostają nie tylko w miłosne, ale także partyjne perypetie. Polityczne  i uczuciowe potyczki przedstawicieli  dwóch wrogich obozów, w których łapówkarstwo, prywata   i nepotyzm są nieodzowną częścią tego, co nazywa się uprawianiem polityki”,  tworzą prześmiewczą komedię lewicowo – prawicowych namiętności.

Pochodzący z 1920 roku, zaskakująco współczesny tekst Włodzimierza Perzyńskiego  potwierdza jedynie znaną prawdę, że prawdziwa sztuka nie ma wieku, a natura ludzka to najbardziej stały i niereformowalny element życia. Interesująca inscenizacja  Eugeniusza Korina, który wykorzystuje w swoim spektaklu parodię filmu niemego sprawi, że widzowie odbędą zabawną podróż do kinematografu z okresu międzywojnia, gdzie taper przygrywa na pianinie, a gwiazdy srebrnego ekranu są zniewalająco zmysłowe i uwodzicielskie.

Obsada:
Jadwiga Łazańska  Małgorzata Socha
Adolf Burski  Rafał Królikowski
Łazański  Kazimierz Kaczor
Hrabina Linowska  Joanna Żółkowska
Franciszka  Hanna Śleszyńska
Minister Kręciołek  Sylwester Maciejewski
Kiełbikowski  Bartłomiej Firlet
Biznesmen Szpakowski  Paweł Nowisz
Poseł Krotoski  Miłogost Reczek
Pokojówka/Jan  Michalina Sosna