Polski.FM - Promujemy największe wydarzenia kuturalne w USA!

"Polityka" -Teatr 6 Pietro

“Polityka” -Teatr 6 Pietro

“Polityka” -Teatr 6 Pietro

Kiedy09/20/2015

Starts3:00 pm

Ends5:00 pm

MiejsceNorth Shore Center for Performing Arts

Adres9501 Skokie Blvd Skokie, il

Polityka” to gorzko – ironiczna komedia, szydząca w bardzo inteligentny sposób z naszej klasy politycznej, w której śmiech nie jest celem, tylko środkiem do rozmowy o bolączkach współczesnej Polski.
W realiach lat 20-tych, czasu emancypacji kobiet i budowy II Rzeczpospolitej, rozgrywa się burzliwy romans dwójki głównych bohaterów. Posłanka lewicy (Małgorzata Socha) i poseł prawicy (Rafał Królikowski) uwikłani zostają nie tylko w miłosne, ale także partyjne perypetie. Polityczne i uczuciowe potyczki przedstawicieli dwóch wrogich obozów, w których łapówkarstwo, prywata i nepotyzm są nieodzowną częścią tego, co nazywa się uprawianiem polityki”, tworzą prześmiewczą komedię lewicowo – prawicowych namiętności.

Pochodzący z 1920 roku, zaskakująco współczesny tekst Włodzimierza Perzyńskiego potwierdza jedynie znaną prawdę, że prawdziwa sztuka nie ma wieku, a natura ludzka to najbardziej stały i niereformowalny element życia. Interesująca inscenizacja Eugeniusza Korina, który wykorzystuje w swoim spektaklu parodię filmu niemego sprawi, że widzowie odbędą zabawną podróż do kinematografu z okresu międzywojnia, gdzie taper przygrywa na pianinie, a gwiazdy srebrnego ekranu są zniewalająco zmysłowe i uwodzicielskie.

Obsada:
Jadwiga Łazańska Małgorzata Socha
Adolf Burski Rafał Królikowski
Łazański Kazimierz Kaczor
Hrabina Linowska Joanna Żółkowska
Franciszka Hanna Śleszyńska
Minister Kręciołek Sylwester Maciejewski
Kiełbikowski Bartłomiej Firlet
Biznesmen Szpakowski Paweł Nowisz
Poseł Krotoski Miłogost Reczek
Pokojówka/Jan Michalina Sosna