Polski.FM - Promujemy największe wydarzenia kuturalne w USA!

Jubileuszowa Gala Piosenki Biesiadnej Zbigniewa Górnego

Jubileuszowa Gala Piosenki Biesiadnej Zbigniewa Górnego

Jubileuszowa Gala Piosenki Biesiadnej Zbigniewa Górnego

Kiedy10/25/2015

Starts3:00 pm

Ends6:00 pm

MiejsceCopernicus Center

Adres5216 W Lawrence Ave., Chicago, il

Jubileuszowa Gala Piosenki Biesiadnej Zbigniewa Górnego

Gala Piosenki Biesiadnej powraca w przebojowej, jubileuszowej wersji! Dwadzieścia lat temu, w 1994 roku, w Poznaniu telewizyjna Dwójka zrealizowała pierwszą Galę Piosenki Biesiadnej wielkie widowisko artystyczne, które miało na celu popularyzację polskiej piosenki rozrywkowej. Pomysłodawcą wydarzenia był Zbigniew Górny, znany aranżer, dyrygent i kompozytor muzyki instrumentalnej i filmowej, a wystąpiły w nim największe gwiazdy ówczesnej estrady, m.in.: Piotr Gąsowski, Katarzyna Jamróz, Maryla Rodowicz, Robert Rozmus, Ryszard Rynkowski i Krzysztof Tyniec. W repertuarze Gali znalazły się takie przeboje, jak Konik na biegunach”, Ore, ore”, Szła dzieweczka” czy Marianna”. Impreza zdobyła tak ogromną popularność, że wkrótce powstały jej kolejne edycje Poprawiny”, Biesiada bez granic”, Biesiada Śląska”. Zbigniew Górny wraz ze swoją orkiestrą i solistami zagrał kilkaset koncertów w całym kraju oraz w Stanach Zjednoczonych i Australii.

W dwudziestą rocznicę pierwszej Gali przygotowaliśmy dla Państwa jej wersję jubileuszową, nad której programem będzie czuwał sam Zbigniew Górny! Dzięki niemu wybiorą się Państwo w sentymentalną muzyczną podróż do czasów, kiedy piosenka towarzyszyła wszystkim spotkaniom towarzyskim.

w koncertach weźmie udział doborowe grono artystów. Galę poprowadzi Krzysztof Tyniec, a największe przeboje piosenki biesiadnej zabrzmią w wykonaniu:
Tercet, czyli Kwartet (w którego skład wchodzą Hanna Śleszyńska, Piotr Gąsowski i Robert Rozmus),
Beata Rybotycka,
Katarzyna Jamróz,
Zbigniew Wodecki,
Jacek Wojcicki,
Rudi Schubert
oraz Krzysztof Piasecki.
Wykonawcom towarzyszyć będzie oczywiście orkiestra pod dyrekcją Zbigniewa Górnego.